Zayıflarken Vücudun Sarkmaması İçin Ne Yapmalı? - Hasta Sözlük
zayıflarken vücudun sarkmaması için ne yapmalı?
zayıflama sonucunda vücut fazla gelen deriler sarkmaya ve kötü görüntü oluşturmaya ve sizi etkilemeye başlar. zayıflama sonrasında deri sarkmasını önlemek için bazı yöntemleri göreceksiniz.
hızlı kilo kaybı
hızlı bir şekilde kilo vermeniz hem sağlığınız açısından hem de deri yapınızı bozması açısından sizi kötü etkileyecektir. yavaş ama sağlıklı kilo vermek kendiniz ve vücudunuz için daha yararlı olacaktır.
spor yapmak
spor yapmanın hem sağlığınıza hem de deri yapınızın toplanmasına doğrudan etkisi vardır. bazı sporların ne tür faydaları olduğunu bu yazıyla öğreneceksiniz. ağırlık antrenmanları: ağırlık antrenmanları yapmanız kaslı bir vücuda sahip olacağınız anlamına gelmemekle birlikte hafta da birkaç kez bu antrenmanı yapmanız deri altındaki kasları güçlendirmesiyle daha sıkı bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. jimnastik: sağlığınız ve kaslarınız için oldukça yararlı olan jimnastik sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.yoga egzersizleri: yoga insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olmakla birlikte sizin daha esnek ve daha sıkı olmanıza yardımcı olacaktır.
organik ürünler
bazı bitkilerin yağları ve özlerini vücudunuzda kullandığınızda vücudunuzdaki yenilenmeyi hızlandırdığı ve düzelttiği görülmüştür. bunlardan bazıları ; badem yağı: doğal nemlendirici olarak bilinen badem yağını her gün sarkan bölgede kullanabilirsiniz. lavanta yağı: doğal bir kaynak olan lavantanın yüksek oranda sıkılaştırıcı etkisi vardır özellikle karın bölgesinde ki etkisine inanamayacaksınız. bazı doğal içerikli cilt sıkılaştırıcı kremleri kullanabilirsiniz. aloe vera, a vitamini ve e vitamini içeren kremlerin cilt sıkılaştırma da oldukça etkili olduğu görülmüştür.
yeme içme
bol su tüketimi hem sağlınız hem zayıflama sırasında cildinizin yenilenmesi için oldukça önemlidir. günde en az sekiz bardak su tüketmeli ve sporlardan sonra kendinizi susuz bırakmamalısınız. birçok şeyde olduğu gibi pişmiş sebzeler de değerlerini kaybediyorlar bunun etkilerini azaltmak adına yemek programınıza çiğ sebzelerde eklemeniz ve o besinleri de alıp cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. protein kullanımı artırarak vücudunuzun sıkılaşmasına yardımcı olabilirisiniz. bilindiği üzere protein kas oluşumunun yapı taşlarından biri olarak bilinir. farklı meyve ve sebze türleri yiyerek farklı besinler almaya özen gösterirseniz derinizin sıkı kalabilmesine yardımcı olabilirsiniz. abur cuburdan uzak durmaya çalışın hem sağlığınız hem cildiniz için, bu tür yiyeceklerin yağ oranları ve katkı maddeleri oldukça yüksek olduğundan her açıdan sizi olumsuz etkileyecektir.
doktora gidin
deri sarkması ile ilgili bir ok tedavi yöntemi vardır. bu tedavilerden bazıları şu şekildedir; cfk –ladermotonie: vakum ve masaj tekniği kullanılarak yapılan bu tedavi sonucu sarkık olan cildin daha sıkı bir yapı alması sağlanır. lpg : özel bir aparatla yapılan bir masajdır. her bir hasta için ayrı yoğunlukta ayarlanan bir masajdır. slide-styler: metabolizmanızı çalıştırmak, kan dolaşımınızı hızlandırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. spm vacupress: vakum yöntemi ile derinin ve hassas dokularını sıkılaştırmak için uygulanan bir masajdır.