Yeni Bir Annenin Uykusuzlukla Başa Çıkma Rehberi - Hasta Sözlük
Yeni Bir Annenin Uykusuzlukla Başa Çıkma Rehberi

Yeni bir anne olmak, bizi bir kadın olarak hayatımızda yaşayacağımız en zorlu zorluklardan bazılarıyla karşı karşıya getiriyor. Enerji rezervlerinin yetersiz olduğu bir zamanda, bir çok yeni annenin üstesinden gelmek zorunda olduğu en büyük engellerden biri uykusuzluktur. Hamile olduğumuzda uykusuz geceler konusunda hepimiz uyarılırız.

Bazen çok uykusuz olabileceğinizi anlıyorum ki canınızı yakıyor. Pekala, size bunun bittiğini ve daha dinlendirici bir uyku rutinine döneceğinizi söylemek için buradayım. Sadece derin bir nefes alabilir ve olayların nasıl olduğunu tam olarak kabul edebilirseniz, bu zor zamanın daha hızlı ve daha kolay geçmesine neden olur.

Uykusuzluk, hepimizi biraz huysuz, biraz mantıksız ve karar alma alanında biraz yavaşlatabilir. Biliyorum, bu şu anda sizin için şok edici değil ve bunun tek çaresi burada iyi bir gece uykusu almak olsa da, çok ihtiyaç duyduğunuz zzzzzzzzzzzz 'leri elde edene kadar size hayatta kalma ipuçları

İpucu Bir:
Yardım istediğinden emin ol. Bu apaçık görünebilir, ama pek çok anne yardım istemekten çekinir, çünkü bunu yalnız yapmak zorunda olduklarını düşünüyorlar. Zor bir günde size yardım edip edemeyeceklerini görmek için hayat arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla konuşun. Bebeğinizle oynamak ve sizi kontrol etmek için her halükarda sizi ziyaret etmek isteyecekler, neden size yardım etmelerini istemiyorsunuz? Eşinizle açık ve dürüst konuşun. Onlar da sizin kadar yorgun olabilirler, bu yüzden bir takım programı oluşturmaya çalışın, böylece biri dinlenebilirken diğeri bebek ve ev işleri tutmaya vakit bulabilir.

İpucu İki:
Bu, bebeğiniz uyuduğunda uykunun eski altın kuralıdır. Çok fazla yeni anne, ev işleri ve diğer 'yapılacaklar' ile dikkatini dağıtır ve yeterince uyku olmadan bunu unutur, her şey daha da zorlaşır. Saatin sabah 11 veya öğleden sonra 2 olması fark etmez. Uyu, her şey sen uyanana kadar ya da yapacak vaktin olana kadar bekleyebilir. Şaka yapmıyorum, bu altın kurala göre yaşadım ve çok büyük bir fark yarattı.

İpucu Üç:
Meditasyon yapmak için zaman bulun. Düzenli bir meditasyon uygulaması (ve özellikle transandantal), zihnin yerleşmesine yardımcı olmaya odaklanan basit ve etkili teknikler kullanır. Ve yakın zihin ve beden bağlantısı nedeniyle, zihin yerleştikçe fizyolojide doğal bir yerleşme olur. Bu gerçekleştiğinde vücut derin bir dinlenme seviyesi kazanmaya başlayabilir. Meditasyon size derin uykudan çok daha derin bir şekilde gevşeme yeteneği verir. Bu, yeni anneler için inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.
Acemiyseniz, dinlemek için rehberli iyi bir video bulun ve dinleyin. Özellikle dinlemek için her gün sessiz bir yerde düzenli bir zaman ayırdığınızdan emin olun.

İpucu Dört:
Yeni Annelerin enerji seviyelerini destekleyecek yiyecekler yemeleri gerekir. Sabahları protein aldığınızdan, bol su içtiğinizden ve paketlenmiş ve işlenmiş gıdalardan uzak durduğunuzdan emin olun. Bir fincan kahvenin size şu anda ihtiyaç duyduğunuz enerji artışını sağlayabileceğini biliyorum, ancak geçip gittiğinde daha önce yaptığınızdan daha kötü hissedebilirsiniz. Su, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve bu da sizi boğabilir. Taze sebzeler ve meyveler, sindiriminizi verimli tutmanıza yardımcı olur ve size uzun günler ve gecelerle başa çıkmanız için gereken besinleri sağlar.

İpucu Beş:
Gece boyunca bebeğinizle ilgilenmek için uyandıktan hemen sonra tekrar uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız, o zaman parlak ışıklara bakmaktan veya kalktığınızda televizyon izlemekten kaçınmalısınız. Birçok yeni anne, mümkünse beşiği veya beşiği yatağınızın yanına koymanızı tavsiye eder. Bu, gecenin yarısı yaygara için bebek odasına uzun yolculukların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca, çok fazla hareket etmek zorunda kalmadan uykuya geri dönmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.