Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kenevir

  sayısız faydası olmasına rağme 2019 yılına kadar üretimi ülkemizde yasaktı. kenevirini insan sağlığına bir kaç faydası:
  Kansere karşı korur, Kalp sağlığını korur, Hormonları dengeler.

  Antidepresan satışları dünyadaki ilaç piyasasının çoğunu oluşturuyor. Kenevir ise yasal olduğu taktirde antidepresanların yerini alabilecek durumda. Bu sebeple keneverin aşırı zararlı olduğu vurgulanıyor. Kenevir abartıldığı kadar kötü bir şey olmadığı gibi, çok faydalı diyebileceğimiz bir bitki de değil. Dişi kenevir kısa kullanımda bile bağımlılık yapıyor. Bağımlılık yaptığı anda ise faydasını bir kenara bırakın, tamamen zarar haline dönüşüyor. İşte fazlası zarar lafı burada devreye giriyor. Bağımlı olduğunuz taktirde ideal dozun çok çok üstünde almaya başlıyorsunuz ve vücudunuza aşırı zarar veriyorsunuz. Bunun haricinde baktığımızda aşırı nadir kullanımlarda kenevirin faydaları da görülebilir.

  Her ne sebeple olursa olsun, ülkemizde Kenevir yetiştirmek, satmak yasaktır. Biz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak anayasamıza uymakla mükellefiz.

  Kenevirin kansere iyi gelen bir yapıya sahip oldugunu bilmiyordum. Yalniz cok fazla bagimlilik yapiyormus. Kalp dengesi de ayrı bir uyum. Kalbe mutlaka bir zararı varmış. Ben keneviri yasal biliyordum eger zararı varsa tabi yasaklanmalı. Kanserden veya kalpten korunayım derken kendinizi ue canınızı riske atmis olursunuz. Bir tanıdıgımız kansere yakalanmıştı bitkisel urunler cok kullandı ama keneviri o vakitler hic dillendirmemisti. Eger etkisi varsa uygulanmalı.

  hastasozluk hastasozlukcom