işsizlik - Hasta Sözlük
günümüz Türkiye'sinde çok sık görülen ve üstüne üstlük okumuş işsizlerin de olduğu artık görmeye alıştığımız ve çok üzüldüğümüz bir durum. kesinlikle verilen eğitimle bir alakası olmayıp benim fikrimce insanların kendi istek ve yeteneklerine göre yönelmemesidir.
Allah kimseyi işsizlik gibi bir durumla sınamasın fakat şöyle bir durum var arkadaşlar sadece çalışmak için yaşamamak gerek özellikle türkiyede herkes tüketim bölümünde üretime yönelik kimsenin bir katkısı yok ve buda işsizlik oranını sürekli arttırıyor özellikle gençlerimizin girişimcilik konusunda önü açılmalı gerekli planlamalar yapılarak girişimcilik teşfik edilmeli gerekli eğimlerin ülkemizin heryerinde etkin olarak verilmesi gerekmektedir ki bu olayın işsizliği azaltıcağını düşünüyorum
İşsizlik çok kötü şeyler yaptırıyor insanlara. Allah korusun sonu ölümle bile bitiyor. Bu devirde işsiz olan insanımız çok. Diyorsunuz ki veya diyorlar ki; iş var siz beğenmiyorsunuz soruyorum size. Üniversite mezunları bile işsiz. Alıyorlar kendi cephelerinden iki lafı bir araya getiremeyenleri işe. Özellikle belediyede bu tiplerden görmeniz oldukça olası.