Hamileliğe Hazırlanmanın 8 Yolu - Hasta Sözlük
Hamileliğe Hazırlanmanın 8 Yolu

Tebrikler, hamile olduğunuzu yeni öğrendiniz! Aklınızdan bir çok şey geçiyor. Yapacak çok şeyiniz var ama çok az zamanınız var. Kaygı, hem anne hem de baba olmak üzere birçok yeni ebeveyni etkiliyor. Bu nedenle, listede olmasa da, ilk çocuğunuza hazırlanmak için yapmanız gereken ilk şey derin bir nefes almak ve rahatlamaktır!

Birçok çaylak anne-baba nereden başlayacağını bile bilmiyor. Garip görünebilir, ancak akıllarından geçen ilk soru "Çocuklar hakkında hiçbir şey bilmiyorum! Bu ebeveynlik işini nasıl yapacağım? " Aslında, ebeveyn olmak çok fazla sorumluluk gerektirir. Aynı zamanda büyük bir nimet ve sevgi ile birlikte gelir.

İlk bebeğiniz için hazırlanmanız gereken daha pek çok şey vardır, ancak bunlar öncelik listenizde çok üst sıralarda yer alması gereken “yapılması gereken” sekiz şeydir.

İlk çocuğunuz için hazırlanmak üzere bu 8 maddeyi hayatınızda hemen uygulamaya başlayın:

• 1. Kötü Alışkanlıkları Bırakın:
Her şeyden önce, bu dünyaya başka bir insan getirdiğinize göre, o minik için her şeyi yapmaya hazır olmalısınız. İşe kötü alışkanlıklarınızı bırakmakla başlayın! Sigarayı bırakmak! İçmeyi bırak! Ya da başka kötü alışkanlıklarınız veya eğlence kusurlarınız varsa, lütfen bebeğinizin iyiliği için bu alışkanlığı olabildiğince çabuk yenmek için yardım alın. Bu, doğmamış çocuğunuz için bir ölüm kalım meselesidir. Çocuğunuzun sağlığı için sağlıksız olan bir şeyden vazgeçmeyi seçerseniz bu durum, sizi çok fazla üzgünlük ve pişmanlıktan kurtarabilir.

• 2. Daha Sağlıklı Yemeye Başlayın:
Vitamin alımını artırmak, günlük yeme alışkanlığınızın bir parçası haline gelmelidir. Daha sağlıklı beslenmeye başlamak için yeterince iyi bir nedeniniz olmadıysa, bebek sahibi olmak en iyi nedendir. Bu durum sağlığınız ve bebeğiniz için hayati öneme sahip olmasının yanı sıra, demir veya folik asit gibi vitamin eksikliklerinden kaynaklanan olumsuz yan etkiler veya gelişimsel bozukluklar yaşama olasılığınızı azaltır.

• 3. Güvenilir Bir Çocuk Doktoru Bulun:
Zaten bir Jinekologunuz olabilir, ancak çocuğunuz için bir çocuk doktoru düşündünüz mü? Pek çok yeni anne, hamileliğin bakmak için çok erken olduğunu düşünür, ancak durum böyle değildir. En iyi çocuk doktorunu bulmak zaman alabilir. Bunu hamileliğinizin yedinci veya sekizinci ayı civarında yapmanız en iyisidir.

• 4. Arabanızı Hazırlayın:
Evinizi ve arabanızı bir bebek için hazırlamak biraz düşünmeyi gerektirir. Bebeğinizi eve getirmek için bir araba koltuğuna ihtiyacınız olacaktır. Hastaneler, bir bebek arabasına sahip olduğunuzu görene kadar ayrılmanıza izin vermez ve bunun uygun şekilde kurulması gerekir. Satın aldığınız araba koltuğunun teknik özelliklerini kontrol edin. Bebek koltuğunun çoğu arka koltuğa "arkaya bakacak şekilde" yerleştirilmelidir.


• 5. Evinizi Hazırlayın:
Evinizdeki hazırlık, yaşadığınız evin türüne bağlı olarak her aile için farklıdır. Örneğin, küçük bir alanınız olabilir ve yatak odanızda bebeğinizi yakınınızda tutmak için bir beşik seçebilirsiniz. Çocuk odası için fazladan bir odanız varsa; Fayans veya parke zemininiz varsa; bebeğin sürünmesi için birkaç kilim alabilirsiniz, böylece bebek küçük kafasını çarpmaz. Bazı ebeveynler ayrıca bebeklerin ve küçük çocukların dolaplara girmesini önlemek için priz kapakları veya çocuk güvenlik mandalları takarlar. Kolayca kırılabilecekleri için herhangi bir kırılabilir eşyayı veya bibloları daha yüksek yerlere koymak akıllıca olacaktır. Mobilyalarınızı dökülmelerden ve kirlenmelerden korumak için koltuk kılıflarına veya sandalye kılıflarına da yatırım yapabilirsiniz.

• 6. Doğum Süreci, Bebek Bakımı ve Vücudunuz hakkında bilgi edinin:
Doğuma girerken vücudunuzun size verebileceği işaretleri öğrenin ve kendinizi zihinsel olarak anneliğe hazırlayın. Bu büyük bir mesele! Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, nefes alma tekniklerini öğrenmek için doğum öncesi veya doğum dersi alarak kendinizi hazırlayabilirsiniz.

• 7. İsim Araştırması:
Bazı ebeveynler için bu kolaydır. Akıllarında bir isim olabilir. Diğerleri için bu iş zordur. Bilgisayarda bebek isimlerine bakmak, anlamları hakkında araştırma yapmak, arkadaşlara ve aileye sormak ya da bir isim seçmenin başka yolları da var. Hangisini seçerseniz seçin, çocuğunuzun ömür boyu buna bağlı kalacağını unutmayın!

• 8. Eşiniz, Ebeveynler ve Arkadaşlarla İletişim Kurun:
Bu önemli. Siz ve eşinizin önemli konularda aynı safta olduğundan emin olun. Bazı örnekler, çocuğunuza başkalarının bakmasına izin verme kurallarını veya bebeğinizin önünde söylemeniz (veya söylememeniz) gereken şeyleri, ne kadar televizyon zamanına izin vereceğinizi içerir. Bebekten önce bunlar hakkında konuşmak bebeğin doğumu sonrasında bazı sorunları kurtarabilir.
Tabii ki, ilk çocuğunuza hazırlanmak için yapmanız gereken daha pek çok şey var, ancak onlara vardığınızda bu köprüleri geçebilirsiniz. En önemlisi, hamileliğinizden olabildiğince zevk almaya çalışın, çünkü siz farkına varmadan bebek burada olacak!