Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • elefantiyazis

  dünya üzerinde yaklaşık 200 kişi bu hastalıga sahiptir, halk arasında fil hastalığı olarakta adlandırılabilir ve şu şekilde tanımlanabilir:
  vücüdün herhangi bir bölgesinin orantısız bir şekilde büyümesidir.

  + solucan larvalarının sivrisinekler yoluyla insan vücüdüna geçmesiyle oluşan bir hastalıktır tedavisi mevcuttur

  Fil hastalığı teoride ölümcül bir hastalık değildir fakat yaşarken öldüren bir hastalıktır. Lenf yollarının tıkanmasına bağlı olarak devasa şişmeler oluşur, insanı sosyal hayatından koparır. Günümüzde bu hastalık amansız değildir, tedavi yöntemleri bulunur.

  Tedavide ilk olarak ilaca başlanır, ilaç yardımıyla solucan larvaları öldürülür. Oluşan devasa şişliklerin inmesi için de varis çorabı kullanılır. Bu şekilde vücutta biriken ödem yavaş yavaş dağılır. Çok şükür ki ülkemizde rastlanmıyor, tropikal ülke hastalığı.

  Elefantiyazis hastalığı evlerden ırak. Doğumsal ve kalıtımsal bir vakadır. Fil hastalığı diye nitelendiriliyor ama gerçekten biraz zor atlatması hatta imkansız diyebilirim. Zayıflamak bile istemez bu tarz hastalar yani bir çözümü de yok sayılır. Bir yorumcumuz sivrisinek ile bulaşan bir hastalıktır demiş bunu ilk defa duydum araştırmadım açıkçası. Dışarı çıktığınızda herkes size bakar ve insanın o an yerin dibine giresi gelir. Tabi bazı insanlar için geçerli değildir bu ama genelde öyledir. Üstlerine birşey olmaz ve hiç birşeyi kendilerine yakıştırmazlar. Böyle hastalara acil şifalar dilerim. Böyle bir hastalığa yakalanıpta kadere boyun eğmekten başka çare yoktur sanırım.

  hastasozluk hastasozlukcom