deprem - Hasta Sözlük
arkadaşlar öncelikle elbetteki allah korusun allah hiçbir ülkeye millete bu aefeti vermesin elbetteki fakat biz insanoğlu ve özellikle ülkemiz göz göre göre bile bile fay hatları bulunan bölgelere öyle çürük öyle derme çatma yapılar yapıyoruzki amanallahım yani bu birazda bizim elimizde yapılan binalar kaliteli yapılsa yapılan her işi denetim mekanizmaları usulünce denetlese eminolun depremden korkmayız bakın japonyayı hergün ortalama sismik hareket 1300 ün üzerinde deprem yıkamıyor ve depremden korkmuyorlar tek korkuları tusunami 2011 de fukişimada 9.4 depremde ölü sayısı 3000 ve bunun tamamının sebebi tusunami yani deprem can almıyor
Allah korusun bir daha yaşatmasın kimseye o acıyı, o yıkımı. Çok kötü bir olay ben 99 senesini yaşadım bir daha asla yaşamak istemem. Ama olacak olan oluyor. Elden birşey gelmez. Sadece önlem alabiliriz elimizden geldiğince.
kırık fay hatlarının bulunduğu bölgelerde sık sık görülen doğal afet.
ülkemiz bir deprem bölgesi olduğu için hemen her bölgede deprem olma olasılığı vardır en çok can kaybına yola açan ise kuzey anadolu fay hattıdır.
Depremler durmak bilmiyor. Az evvel ankarada deprem olmuş. Bir çok ilçesinde hissedilmiş. Geçmiş olsun diliyoruz. Kendim izmit 1999 depremini yaşadığım için ne derece korkulacağını çok iyi bilirim. Paniğe gerek yok nede olsa gerçekten her yerde an meselesi. Önlem almaya gelince lütfen ağar hasarlı yerleri şikayet edin.