botoks - Hasta Sözlük
Botoks yaptırmak dış görünüş olarak düzelmelere yardım etsede olayın birde bilinmeyen negatif tarafı var. Mesela yüzümüzü gerdirmemiz sebebiyle yüz kaslarımızı oynatmamız sınırlı hale geliyor ve bu sebeple diyaloglarımızı mimikler ile destekleyemiyoruz. Ayrıca yemek yerken bile zorluk çekilebiliyor yani faydalı gibi gözükse de negatif taraflarıda olabiliyor yapılırsada aşırıya kaçılmamasını tavsiye ederim sonuçta insanların sizi nasıl gördüğü değil sizin nasıl rahat edebildiğiniz önemli.
Botoks yaptırmak çok bos birşey. Şımdı kime baksam yuzu kendi yuzu degil. Oldukça yapay durmakta. Maske ile dolaşmak ne kadar mantikli? Kendiniz olun. Hele ki yasınız ufaksa değmez. Sız böyle çok daha güzelsiniz.
bildiğim kadarıyla kalıtımsal bir etki bırakmıyor ancak belli başlı yaşlarda özellikle krışıklarda kullanılıyor yakın bir arkadaşım ( erkek ) bir kaç seansta baya bir değişikliğe uğradı aslında hoşuma gitmedide değil kendim içinde düşünüyorum araştırdığım kadarıylada öyle pahalı bir işlemde değilmiş.
+ işlemden sonra hemen aynı gün içinde kişi günlük hayatına dönebilmektedir. sadece estetik amaçla değil, migren ağrılarında, diş gıcırdatma veya bazı kas rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır
yüzde oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması amacıyla yapılan bir uygulama. pek çok estetik operasyondan daha ön plana çıkmaktadır çünkü botoks sırasında hiçbir kesme vs. uygulaması söz konusu değildir. ayrıca hiçbir ağrı ve acı da vermez.