alzheimer nedir - Hasta Sözlük
alzheimer gerçekten zor bir hastalık yakınlarımda bu hastalığa yakalanmış olan insanlar gördüm. hem kendisine hem de ailesine yakınlarına çok zor zamanlar geçirtiyor. insanoğlu böyle hastalanmadan ölmeli bence bunun gibi hastalıklar çok zararlı.
allah kimsenin başına vermesin heleki birde alzheimer hastayı bakmak allah bakanların yadımcısı olsun kendi dedem den biliyorum şuan için ilaç tedavisinde ve kesinlikle ilaç saatini geçirmemeli ayrıca onunla ilgilenmeliyiz şevkatli olmamız gerekmekte çünkü maalesef hastalıklarından dolayı küçük bir bebek gibiler ayrıca arkadaşlar mümkün mertephe tv lerden uzak tutun derim çünkü tv radya gibi dijital platformlar onllara sürekli geçmişteki anılarının canlanmasına neden oluyor buda şuanki yaşadığı çağı ve herşeyi unutmasına sebep oluyor ben uyguluyorum şuana kadar çok etkisini gördüm
Beyin hücrelerinin zamanla ölümüne bağlı olarak hafıza kaybı, bunama (demans) ve genel anlamda bilişsel fonksiyonların azalması şekilnde gelişen tıbbi durum Alzheimer hastalığı olarak adlandırılır. Nörolojik bir hastalık olan Alzheimer aynı zamanda en yaygın görülen demans türüdür. Hastalığın bulunduğu kişilerde beyinde beta amiloid plaklarının görülmesi söz konusudur. Başlangıç evresinde yalnızca basit unutkanlıklarla kendini belli eden hastalık, zaman geçtikçe hastanın yakın geçmişte yaşadığı olayları unutmasına ve aile fertleri ile yakın çevresini tanıyamamasına kadar ilerleyebilir. Hastalığın daha ileri evrelerinde ise hastalar temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanarak bakıma muhtaç duruma gelir.