acilen magnezyuma ihtiyacınızın olduğunun 7 işareti - Hasta Sözlük
acilen magnezyuma ihtiyacınızın olduğunun 7 işareti

mutlaka sonuna kadar okuyun.

kalsi̇yum eksi̇kli̇ği̇

magnezyum eksikliği aynı zamanda kalsiyum eksikliğine neden olur. çünkü vücudun kalsiyumu emmesi için magnezyuma ihtiyacı vardır.

mi̇gren

magnezyum esikliği sebebiyle kaslarınız gererilmelere neden olur ve bu da migrene dolaylı olarak sebep olur. fazladan magnezyum takviyesinin ise bulantı ve ışığa hassaslık gibi migren belirtilerini ortadan kaldırdığı biliniyor.

kabizlik

bağırsaklarınızın işlevlerini yerine getirebilmesi için magnezyuma ihtiyacı vardır. magnezyum eksikliği kabızlığa neden olur. magnezyum dışkıyı yumuşattığından eksikliği halinde kabız olmak olasıdır.


kas tutulmasi

eğer bacağınızda yer alan kasların olduğu bölgede tutulmalar yaşıyorsanız, vücudunuzun magnezyum eksikliğinden dolayı sizi uyarıyor demektir. uyumadan önce magnezyum içeren şeyleri yemeyi veya içmeyi deneyin hem rahat uyursunuz hem de kasılma yaşamazınız.

uyuşukluk

uyuşukluğun en büyük nedeni magnezyum eksikliğiymiş. vücudunuzda sık sık uyuşma hissediyorsanız magnezyum içeren besinler tüketmeniz önerilir.

astim

yapılan araştırmalara göre kanınızdaki magnezyum oranı arttığında daha rahat nefes alındığı görüldü. ünlü tıp dergisi the lancet'ta yayımlanan makalelerde de vücuda giren magnezyum arttığında astım belirtilerinin gözle görülür şekilde azaldığı yazıldı .