nöbetçi eczane nasıl bulunur? - Hasta Sözlük
nöbetçi eczane nasıl bulunur?
nöbetçi eczane, hastaların geç saatlere kadar ilaç alabileceği yerlerdir. nöbetçi eczane her zaman aynı olmamaktadır. belirli günlerde ve bölgelerde değişen nöbetçi eczane sistemi bulunmaktadır. gece geç saatlerde fenalaşan veya hastaneye kaldırılan bir kişinin ilaçları yazıldığında arasında hemen alınması gereken ilaçlar da yer alabilir bu sebepten ötürü eczanelerin 7/24 saat açık kalması gerekmektedir.
nöbetçi eczane şehrin büyüklüğüne ve sayısına göre belirlenmektedir. büyüklüğe göre nöbetçi eczane sayısı artırımı sağlanmaktadır. farklı günlerde seçilen nöbetçi eczaneler ecza odası tarafından belirlenmektedir ayrıca nöbet durumu olduğu kadar çalışma sürelerini de belirlerler.

nöbetçi eczane nasıl bulunur?
nöbetçi eczaneler günlük olarak değişimi sağlandığı için iki türlü yöntemle bulabilir. i̇nternet üzerinden nöbetçi eczane bulma veya eczane şubesinden nöbetçi eczaneyi bulabilirsiniz. eczane yakınlığına göre veya telefonda araştırma sağlayarak eczaneye ulaşabilirsiniz. i̇nternet üzerinden araştırma yaparak nöbetçi eczanenin adres bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

internetten nöbetçi eczane bulma
internetten nöbetçi eczane bulmak için telefondan aplikasyon indirebilirsiniz. android ve ios market uygulamasına girerek nöbetçi eczaneler uygulaması indirin. uygulama giriş yaptığınızda il ve ilçe sıralaması sağlayarak nöbetçi eczane görüntüleyebilirsiniz. sıralanan nöbetçi eczanelerde yakınlığa göre seçim yaparak yol haritası yardımıyla gidebilirsiniz.
istanbul eczacı odası sitesine girerek il ve ilçe seçimi yaparak bölgenize ait nöbetçi eczane listesini bulabilirsiniz. harita üzerinde konum bilgisi verilen alanda yol tarifi ve adres bilgileri yer almaktadır. telefonunuzda harita programına adresi yapıştırarak konum tarifi alabilirsiniz.

e-devlet nöbetçi eczane öğrenme
e-devlet’e giriş yaparak nöbetçi eczane sorgulama işlemi yapabilirsiniz. telefondan e-devlet sitesine girerek veya uygulamasını kullanarak giriş yapabilirsiniz. t.c no ve şifrenizle giriş yapın ardından arama kutusuna nöbetçi eczane yazın. titck nöbetçi eczane sorgulama sayfasına giriş yaparak il ve tarih belirleyin. ilinizde yer alan nöbetçi eczaneler sıralanacaktır.
bölgelere göre ilçe, telefon ve adres bilgisi sıralanacaktır. bölgeye gitmek için haritada göster kısmından yararlanarak konum tarifi alabilirsiniz. adres kısmını haritalar uygulamasına yazarak konum tarifi alabilirsiniz. e-devlet sayfasına buradan direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

internet olmadan eczane nasıl bulunur?
nöbetçi eczaneyi internetsiz bulmak oldukça kolaydır herhangi bir eczaneye giderek cam veya kapıya bakabilirsiniz kapalı olan tüm eczaneler nöbetçi eczane listesini belirtmektedir. günlere göre eczane listesi yer almaktadır. bulunan nöbetçi eczane listesine göre hareket ederek ilaç alabilirsiniz. nöbetçi eczanenin daha önceden konumunu bilmiyorsanız çevredeki insanlara sorarak bulmanız gerekmektedir.

en yakın nöbetçi eczane nasıl bulunur?
en yakın nöbetçi eczaneyi internetten veya herhangi bir eczaneye giderek asılan listeden bulabilirsiniz. internetten nöbetçi eczane aratma sonrasında arama motoru normal de size en yakın olanları sıralamaktadır ama ne olur ne olmaz siz eczane adını haritalar uygulamasında aratarak yakınlığına bakın.
size yakın olan eczaneye konumunu anlattığımız şekilde bularak gidebilirsiniz, her bölgeye yakın olması adına dörde kadar eczane seçimi sağlanmaktadır. bölgenin kişi yoğunluğuna göre artış gösterebilmektedir.

nöbetçi eczaneler kaça kadar açık?
nöbetçi eczaneler 24 saat boyunca açık kalmaktadır. normal eczane 09.00 ve 19.00 arasında açık olmaktadır. cumartesi günlerine kadar açık olan eczaneler günlük belirlenen listeye göre nöbetçi durumda kalmaktadır.

kaç tane nöbetçi eczane bulabilirim?
ecza deposu tarafından şehrin büyüklüğe göre nöbetçi eczane seçimi sağlanmaktadır. alınan karara göre istanbul’da her ilçede dört tane nöbetçi eczane seçimi yapılmaktadır. ilçe nüfusu daha çok fazlaysa bu durum yedi nöbetçi eczaneye kadar çıkmaktadır. vatandaşların yakın yerlerden ilaç temini yaparak mağdur olunmamasını sağlanmaktadır.